A szokásos „Jó reggelt Magyarország!” szeánszon, 2024. 11. 08., Magyarország miniszterelnöke elkezdte folytatni azt a történetet, hogy miért is kaptunk egy gigantikus bírságot a federalista „Brüsszeltől”. Mi lázadunk a jogállami… elvi jogok ellen.
Tartalom:
VÁGJUNK BELE
A történet kb. az előadás 21. percében kezdődik. Már az is nevetséges, ahogy az asszisztáló kérdező úgy fogalmaz, hogy „a bíróságok elvileg ugye a meglévő jogszabályok alapján tudnak döntéseket hozni” (elvileg szót megnyomva, mert az elvek fontosak), de a folytatás még meghökkentőbb! Egyáltalán végiggondolták, hogy milyen mögöttes tartalmat sikerült a nagyérdemű felé közvetíteni?
„Mivel van itt a baj? A bíróságokkal, vagy a jogszabályokkal?” Felvetődnek eme kérdések, mire terelődik „nemzetközi” térre a probléma forrása – tehát nálunk „nemzeti” szinten, vagy bármi egyéb mással biztos nem lehet a „baj” és csak ez a két választásunk van. Természetesen gondolatolvasónk jól kitalálta, hogy mit és milyen választási lehetőségekkel kell kérdezni (most nevethetsz, engedd el magad: csak olvasd el még egyszer a két kérdést egymás után és értelmezd a lehetőségeket), de azért az alany pontosítja a „baj”-t: nemzetközi.
OLASZORSZÁGI PÉLDA
Keressünk egy példát, kihez engedhetjük meg az összehasonlítást: Miniszterünk felhozza Olaszországot példának egy rövid jogi konfliktus történetén keresztül. S mi is a baj ezzel a példával? Hogy NEM illeszthető a mi szituációnkra! Elmondja ő maga is, hogy az olaszok elküldték törvényeiket összevetésre Luxemburgba (Lex-ami-lex), de onnan egyértelmű választ kaptak, hogy az EU-s törvények a magasabb rendűek az adott kérdés(ek)ben.
Az egyik ellentmondás, hogy az olaszok kérdés-válasz-elfogadás soron is végigmentek (azt elmondja, hogy mi is el tudjuk küldeni), a másik pedig, hogy az olaszok nem kaptak olyan okból büntetést, mint mi. Ugyan náluk is van komoly bevándorlási probléma, amihez elég rákeresni a hozzájuk érkező hajókra, de tekintve, hogy hozzánk nincs nagy bevándorlás, így ezt a tényt mellőzhetjük.
Az állampolgárait is képviselő olasz bíró megállapítja a történetben, hogy nem mehet szembe az EU-s törvényekkel, így az olasz vonatkozó törvényeket elkaszálják. Piszok jogállamiság, fúj … EU-s törvényt az EU-n belül kell módosítani.
LÁZADUNK
S most kapaszkodj: „CSAK MI LÁZADUNK!” – érkezik a nagy indok különösebb magyarázat nélkül, tudod te a miérteket biztosan. Na, kedves állampolgárok, megkaptuk a „követendő ukázt„… („cári rendeletet” jelent – Szerk.).
Tehát:
- Attól még, hogy a jogalkotók megalkotnak egy törvényt;
- attól még, hogy élő törvény van rá;
- attól még, hogy egyesek be akarják tartatni ezt a törvényt;
- attól még, hogy felelősségre vonnak;
- attól még, hogy elítélnek;
- attól még, hogy te is így tudod, nyugodtan „LÁZADJ„!
A büntetés mértéke meg ne érdekeljen, elvégre kit érdekel, ha például „lázadozva” gyors-hajtasz? Ha „lázadsz”, akkor nem kell fizetni úgy se…
Azért „attól még”, hogy te „LÁZADOZOL”, a jóhiszeműségem reményében remélem, hogy továbbra is teszik a dolgukat azok a magyar jogállamiságban még hívő állampolgárok, kiknek azok betartása és betartatása a feladatuk. Továbbra is remélem, hogy ha egy országon belül valakit jogosan elítélnek pénzbüntetésre, annak kötelessége az ítéletnek eleget tenni.
ELŐZMÉNY
Rendhagyó módon ezt a részt a történet végére raktam, mivel azt ajánlom, hogy a kedves olvasó ne csak ezeknél a fenti kijelentéseknél ragadjon le. Tekerjük vissza az éveket valamivel a büntetés előtti időszakra: Ugye a tisztelt és kedves olvasó sem gondolja komolyan, hogy a magyar kormány nem tudott az élő EU jogszabályokról, mielőtt vétett ellenük?
Szerintetek mi a jó eljárás? Tudván, hogy törvény van valamire, szembe kell menni vele és ignorálni a büntetést? Durcásan „lázadozni” kell? Mit mondjanak a végrehajtókat váró lakosok? Az iskolai telefonok miatt akkor most lázadjunk?
Ebben az eposzban Brüsszel a kígyó és/vagy annak feje (ja, mielőtt elfelejtem: „elit” is), Ő meg a lázadó (bizonyára nem lehet sem alanyunk, sem családtagja az „elit” része). A lázadó harca zajlik a jogállamiságot tiszteletben tartó kígyóval. Vajh halljátok-e már a Magyar Népmesék zenéjét lejátszódni az epikus küzdelem elképzelése közben?
S azért „Ő”, mert sokunk szerint az nem egy „TE” vagy „MI”. Véletlenül sem „TI”, mert akkor meg „ŐK” lenne. De fizetésnél az alanyunk vajon ki lesz? Amúgy de: alanyunk állításával ellentétben foglalkozunk a mindennapi kérdésekkel is, mert sokunknak okoz komoly fejtörést a teljesítésük és nem teljesítésük okozta kár. Ezért lesz egyre több és több Tisza Párti szavazó. Ködösítéseiken egyre többen látnak át, pénztárcájukon egyre többen érzik politikai-gazdasági teljesítményüket.
A Tisza Párt vezetője, Magyar Péter, is foglalkozott az „illegális migráció” kérdésével: Ennek kapcsán a röszkei határkerítésnél járt, ahol arról is beszélt, hogy támogatja az illegális migráció elleni harcot.
#újbuda#ujbuda#ujbudai#újbudai
A fenti QR kóddal a „Legyél a Változás Egyület„-et tudod támogatni REpontoknál. Köszönjük!
XI. kerületi TISZA SZIGET TAGSÁG – ra itt tudsz jelentkezni.
Érdekesnek találtad ezt a cikket? Legyél te is köztünk, legyél te is Rendszerváltó!
Érdekes videókért: Média Hekk